Časté dotazy

Zde naleznete všechny podstatné informace týkající se jedlého papíru, výroby potisku a našeho přístupu k Vám, našim zákazníkům. Kdybyste potřebovali vědět cokoli dalšího, neváhejte nás kontaktovat.

Proč si objednat tisk jedlého papíru u nás? Provozujeme tradiční cukrářskou výrobu, která dennodenně dodává produkty řadě kavárnám a restauracím v Praze a ve středních Čechách. Tisk fotek a obrázků na jedlý papír a následná příprava k odeslání probíhají přímo ve výrobě, která splňuje všechny předepsané normy. Na objednávku jedlého papíru od někoho s tiskárnou v ložnici raději zapomeňte a zvolte solidního dodavatele 🙂

Kolik stojí jedlý papír? U nás Vás nesežerou extra poplatky. Již při dokončení objednávky v nákupním košíku zcela přesně víte, kolik bude Váš jedlý foto papír stát. Žádných dodatečných extra nákladů a nástrah se nemusíte bát. Snažíme se být maximálně otevření a čitelní.

Tisk obrázků a fotografíí na jedlý papír Vyrábíme jedlé fotografie a obrázky, s jejichž pomocí můžete vytvořit originální design Vašich dortů, cupcaků nebo muffinů.

Kvalitní jedlý papír a technologie tisku Pro tisk používáme kvalitní jedlé papíry od našeho německého partnera. Zkoušeli jsme mnoho dalších dodavatelů jedlých papírů, mohli bychom nakupovat levnější materiál, ale nestojí nám to za to. Když je papír příliš tenký, prosvítá. Když je příliš levný, jsou výsledkem bledé a vpité motivy. Dbáme na kvalitu a konečný výsledek a nechceme dělat kompromisy. A především nám záleží na Vás, našich zákaznících. Vysoký standard výsledného produktu se nám zkrátka dlouhodobě vyplatí. Samotný tisk probíhá na tiskárně, která je speciálně upravená pro aplikaci jedlých potravinářských barev.

Naše druhy jedlých papírů Při výrobě jedlých fotografií a obrázků používáme poctivý jedlý papír, nebo fondánové a cukrové listy. V případě sad menších motivů a kruhového 20 cm motivu je použit perforovaný papír. Nemusíte se tak starat o vystřihování motivu jako u jiných dodavatelů, jednotlivé části motivu jednoduše odlepíte z podkladu. Používáme jedlé papíry o maximální velikosti A4 (29,7×21 cm), větší obrazce dokážeme skládat z více jedlých papírů.

Grafické úpravy dodaných podkladů Pokud není ve Vašich silách dodat podklady pro výrobu jedlého papíru ve vhodné velikosti, poměru stran, nebo formátu, nemusíte si dělat starosti. Rádi Vám pomůžeme s jejich úpravou, aby byl výsledek co nejlepší. Něco Vás to sice bude stát, ne moc, ale bude to stát za to! Nebojte se nám napsat jakékoliv Vaše přání, jsme tady pro Vás. Máte pouze představu, jak by měl jedlý papír vypadat? Najdeme odpovídající motiv nebo necháme vytvořit zcela originální grafiku nebo kresbu naším grafikem.

Tisk firemních log a vizuálů z jedlého papíru Pro firmy nabízíme individuální přístup, nebojíme se netradičních zadání a složitějších tvarů. Kromě samotných log a firemních vizuálů jsme připraveni dodat kompletní řešení – malé i velké slavnostní dorty, cupcakes, makronky, muffiny, nebo celý catering. Jsme plátci DPH a fakturace je samozřejmostí.

Trvanlivost jedlého papíru Při správném uchování, v chladu a suchu, je trvanlivost potištěného jedlého papíru 6 měsíců, někde se uvádí i rok. Otázkou je, jaká by byla Vaše ochota jíst rok starý jedlý papír. I když je trvanlivost jedlého papíru poměrně dlouhá, doporučujeme Vám jedlý papír spotřebovat v horizontu 1-2 týdnů. Pracujeme rychle a spolehlivě, tak není nutné si před výrobou dortu dávat půlroční časovou rezervu 🙂

Návod k po(u)žití – jak s jedlým papírem pracovat Práce s jedlým papírem se bát nemusíte. Jen dejte pozor na vlhkost, která jedlému papíru nesvědčí. V případě výroby klasických dortů a sladkostí doporučujeme použití speciálního gelu Decorgel, který se rovnoměrně nanese na rubovou stranu jedlého papíru a umístí na dort. Gel zafixuje jedlý papír na daném místě a současně zajistí, aby do papíru nepronikala nežádoucí vlhkost z náplní a krémů. Následně tímto gelem rovnoměrně ve slabé vrstvě a v celé ploše potřete vrchní lícovou stranu s potiskem, získáte tak ještě živější barvy a efekt fotografického papíru. Tuto proceduru určitě hravě zvládnete, pracujte ale jemně a rychle, abyste obrázek na jedlém papíře nerozmazali, nebo jinak nepoškodili. Dlouhodobý kontakt s vlhkem jedlému papíru neprospívá, dobu mezi jeho aplikací a konzumací doporučujeme zkrátit na minimum 🙂 Gel se také postará o zvláčnění jedlého papíru. Jedlý papír se bude lépe krájet a snadno jíst. Tvoříte-li slaný dort, pak místo Decorgelu použijte mírně rozehřáté máslo.

Způsoby platby Platbu doporučujeme provést přes bezpečnou platební bránu společnosti GoPay. Jedná se o nejrychlejší, nejjednodušší a nejlevnější způsob, jakým zaplatit Vaší objednávku. Jako další způsob můžete využít bankovní převod na náš účet č. 9990009995/2010, vedeného u Fio banka, a.s. Zde ale počítejte s určitou časovou prodlevou, než se platba připíše na náš účet. K dispozici je samozřejmě i platba na dobírku.

Doprava Naším spolehlivým partnerem je poskytovatel profesionálních dopravních a logistických služeb, společnost Uloženka, díky které jsme schopni nabídnout doručení na stovky výdejních míst v České republice nebo dopravu na Vámi vybranou adresu s dodáním do 2 pracovních dnů od odeslání zásilky. Osobní odběr je možný každý den od 9 do 18 hodin v naší cukrárně na adrese Modřanská 608/10, 143 00 Praha 4.